Anachronistyczny dysk twardy dla Apple II

Uncategorized

nie chce, aby liczne dyski leżące wokół jego battlestation jego jabłko II, [Next] zaczął patrzeć w rozwiązania dysku twardego. Istnieje sługa Starego czasu – napęd twardy opracowany początkowo do Apple // i Lisa, ale są niezwykłe jak zęby kury, a równie drogie jak nowsze kompaktowe adaptery flash. [Next] miał kolejny wybór – SCSI, z kartą adaptera, ale wiele gadżetów SCSI w epoce nie kształtował się z fajnym “estetycznym” w stosy “estetyczne urządzenia peryferyjnych AII.

Z odrobiną Bondo i jakąś farby, [Next] zmodernował stary podwójny dysk na dyskretny dysk twardy, idealny do przechowywania i prowadzenia licznych starych gier.

[Next] rozpoczął swoją budowę, biorąc starego dwunastrygodnika jabłkowego (dwutorkowy dysk widziany powyżej) i wiązanie nad otworami z przodu. Lampka napędu została dodana nad logo Apple, a stare dyski zapisane na kolejny dzień. Wewnątrz nowej obudowy starej ciężki dysk 40 MB, oceniany na Macintosh SE / 30, został zainstalowany razem z małym zasilaczem do napędu. Dzięki kilkoma dostosowanymi kablami SCSI napęd zostanie przygotowany na Grand Debiut. Wierzymy, że wygląda niesamowicie właśnie siedzieć tam i z pewnością będzie dumą zbiórki [Next].

Leave a Reply

Your email address will not be published.