Roborama 2008b

Grupa robotyki osobistej Dallas posiadała swój półroczny konkurs Roboramy w sobotę 22 listopada w Garlandie, TX. DPRG miał stolik w ostatnich twórców Austin Faire. Każda wiosna i upadku, trzymają konkursy Roboramy na autonomiczne roboty. Wydarzenie wiosenne ma konkursy dla robotów na świeżym powietrzu. Opracowano konkursy 2008b, aby przetestować umiejętności robotów wewnętrznych. Zazwyczaj trzymany w miejscu nauki, w tym roku wybrali konkursy w magazynie DPRG w girlandie.

Przedstawiono szeroką różnorodność robotów: wiele projektów wbudowanych projektów, niektórych Lego-Botów i kilku modeli off-shelf. Moc obliczeniowa wahała się od nic do pokładowego komputera z WiFi. Polulu 3pi były mocno reprezentowane. Same wykonawcy byli wszystkim od uczniów szkół średnich do członków klubu weteranów.

Zwycięzcy mieli wybór nagród w zakupie umieszczenia w każdym konkursie (pierwsze miejsce musi wybrać pierwszy itp.). Nagrody obejmowały stm32circle, parę serwerów lub certyfikaty upominkowe do lokalnego sklepu elektronicznego. Inni uczestnicy dostali wyświetlacz LED Mini-Cylon, aby ich robot był trochę bardziej groźny. Możesz zobaczyć tutaj pełne rezultaty.

Najprostszym wydarzeniem był szybki konkurs. Konkurs ten miał relokację robotów z obszaru wyjściowego prosto do drugiego obszaru, iz powrotem ponownie. Obszar jest zamknięty ścianami i zaznaczony czarną taśmą, a robot powinien całkowicie przekroczyć taśmę, która ma być rozpatrywana w obszarze. Chociaż brzmi bardzo proste, nie wszystkie roboty były w stanie ukończyć kurs. Zwycięzcy zostali zidentyfikowani przez kto pomyślnie zakończył kurs w najmniejszym stopniu. W tym roku zwycięzca konkursu Quick-Trip był LEGO-Bot o imieniu Gort zbudowany przez studenta Nathana Harlan.

Drugie wydarzenie jest trochę bardziej złożone, zwane T-time. Ten ma trzy obszary i testuje dokładność obrotu. Są 3 obszary, robot rozpoczyna się w jednym, powinien odwiedzić pozostałe dwa i powrócić do obszaru startu. Kurs jest kształtem “T”, więc robot powinien zrobić kilka tur. Został wygrany przez Davida Martineau z Boxyroxy MK IV.

Trzecie wydarzenie było konkurencją po linii. Roboty powinny podążać za białym paskiem na czarnym tle, z dużą ilością ostrych krzywych. Sam kurs był tylko o placu podwórka, więc mniejsze boty pasują znacznie łatwiej. W tym roku linia na następstwie chodziła o polulu 3pi. Przynajmniej 4 wprowadzone, a wszystkie z nich wykorzystali niezmodyfikowany sprzęt: jedyną różnicą było programowanie. Jeden zawodnik używał algorytmu genetycznego do opracowania neuronologicznej sieci. Inny zawodnik zaprogramowany w dniu konkursu. Zwycięzcą był Pi R Squared, należącym do Steve Rainwater.

Następna Roborama będzie kiedyś na wiosnę 2009 r. DPRG posiada spotkania z Montly Club. Mają także noc wykonawców robota, która jest szansą dla robotistców spotykać się w magazynie Garland i pracować nad swoim robotami. Jest otwarty dla każdego, a nie tylko członków klubowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.